What to bring on the plane / Inflight essentials for short flights

By Jane Hepburn - 16:20:00

( english text inside - click here )

V čase dovoleniek a výletov takýchto článkov podľa mňa nikdy nie je dosť. Všetky sú síce skoro rovnaké, ale vždy sa nájde niečo, čo je v každom odlišné. Aj ja som sa vám rozhodla ukázať moje travel essentials - to, čo by vám (alebo mne) v lietadle nemalo chýbať. A preto, že už zajtra letím na kratší výlet tam, kam vedú všetky cesty, som sa rozhodla napísať o tom, čo potrebujete na tie kratšie lety.


0. taška/ruksak . záleží to od destinácie, ale väčšinou je mojou príručnou batožinou taška. Táto shopper bag je na cestovanie najlepšia zo všetkých, ktoré mám, pretože sa do nej zmestí takmer všetko.

1. pas, letenky a peniaze . znie to dosť bizarne, ale väčšinou doma zabúdame práve tie veci, ktoré naozaj potrebujeme.

2. niečo na čítanie . V mojom prípade sú to určite knihy a nie Vogue, ktorý vidíte na každej fotke blogeriek. Niekedy si beriem normálnu knihu, no väčšinou čítačku, pretože sa mi do nej vojde nekonečné množstvo kníh.

3. notes a pero . na dovolenkách si vždy zapisujem, kde som bola, čo som videla, čo nové som sa naučila a podobne. aspoň tak nezabudnem na veci, ktoré by som si v istom momente chcela zapamätať.

4. slnečné okuliare . ďalšia záchrana, keď sa ocitnete na mieste, kde to slnko poriadne svieti.

5. mobil a slúchatká . áno, slúchatká tiež nechávam pravidelne doma. Nemôžem povedať, že by boli pre mňa na cestovanie nevyhnutnosť, ale s hudbou v ušiach sa mi dobre zaspáva.

6. dezinfekčný gél . pretože baktérie sú všade. A na letiskách je ich ešte viac.

7. kozmetika . pripomínam balzam na pery a krém na ruky, ktoré nechávam pravidelne doma a potom musím zháňať zbytočne nové. Nezabudnite aj na nejaký

8. krém na opaľovanie . nikdy neviete, či vyjdete z lietadla do zamračeného alebo slnkom rozpáleného sveta. Nedávno som čítala, že aj do lietadla preniká veľké množstvo UV žiarenia, ale neviem, čo je na tom pravdy.

9. kefa/hrebeň . odkedy som podľahla tangle teezer trendu, nečešem sa ničím iným.I'm of an opinion that there is not enough of these posts at times of holidays and all those summer trips. All of them are almost the same but you can always find something that differs from the others. Therefore, I decided to show you my travel essentials - or what you shouldn't forget to take with you on your flight. I'm going on a short trip to the city where all roads leadThat's why I decided to tell you what you definitely need on the short flights.


0. handbag/bagpack . it depends on my destination but I prefer taking handbag with me. This shopper bag is the best choice of all the bags I own because it's big enough for all the stuff I need.

1. passport, tickets and money . isn't it weird that the things we need the most are usually forgotten at home ?

2. something to read . unlike many bloggers, I prefer reading a book instead of Vogue or Harper's Bazaar. Sometimes I have a physical book but mostly it's my e-reader I take with me, because it saves space a lot.

3. notepad and a pen . I love to write down all the new things I see/learn/try when in a new place. Having notepad with me is the way I don't forget the things I would love to remember.

4. sunnies . another thing that might save you when it's too sunny.

5. mobile phone and earphones . if the thing I forgot at home would be the earphones of all of these things, I wouldn't mind a lot. But it's good to play some music to your ears when you're trying to fall asleep.

6. hand sanitizer . because world is a dirty place and places of public transport are even more dirty.

7. handcream and lipbalm . these are the two I can easily forget and then I always miss them the most.

8. sunscreen . you never know whether it's gonna be cloudy or sunny in your destination.

9. hairbrush . since i've had tangle teezer, I use nothing else to brush my hair.

  • Share:

You Might Also Like

1 comments from you ♥

  1. parádny článok, celkom mi pomohol pri plánovaní dovolenky ;)

    ReplyDelete

thank you for your comments!