Food diary or how I changed my diet.

By Jane Hepburn - 16:34:00

Dnešný príspevok bude venovaný jedlu. Ak máte problémy so stravovaním alebo by ste svoj jedálníček chceli zmeniť, dúfam, že vás tento článok trocha nakopne. 

Obsah môjho nákupného košíka sa za posledný mesiac dosť zmenil. Dnes by ste v ňom našli chia semienka, ovsené vločky, pohankovú/kokosovú/gaštanovú múku, pohankové vločky, kokosový orech, kokosový olej, avokádo, špenát, mango alebo aj javorový/agávový sirup. Prečo?

Všetko sa začalo raz, keď sme sa s kamarátkou dohodli, že nebudeme jesť mesiac obyčajný cukor. Prvých päť dní bolo strašných, PRESTRAŠNÝCH ! No po týždni na mňa chuť na sladké skoro vôbec neprichádzala. Najhoršie to znášala asi moja babka, pretože som na jednej oslave odmietala ochutnať ešte aj tortu. Ako zdroj cukru som jedla ovocie a v tých krajných prípadoch som si jedlo osladila javorovým sirupom. To sa mi stalo ale asi len trikrát. Zistila som, že bez toho cukru, ktorý sa nachádza v koláčoch, sladkom pečive či čokoláde, sa dá veľmi ľahko žiť a dokonca aj lepšie. Už to môžem rátať na týždne, od kedy som naposledy mala nejaký poctivý koláč alebo Milu/Horalku. Som menej unavená, a čo je lepšie - zmizol mi ekzém. :D

V poslednom čase pri varení a pečení dosť experimentujem. Najprv mi to často nevychádzalo, ale odkedy pri receptoch neimprovizujem, tak je všetko v poriadku. V mobile mám screenshotnutých asi 100 obrázkov s receptami, v záložkách na notebooku ich mám podobné číslo. Na raňajky som si zvykla robiť ovsenú kašu, skúšam raw koláče, zeleninové džúsy a veľa veľa iného. Objavila som čaro avokáda. Pečivo z obchodu z veľkej časti vystriedal domáci chlieb. A pijem len vodu a čaje, na džúsy v obchode ani len nepomyslím.

Ak máte akékoľvek otázky, kľudne sa pýtajte :)

celozrnné tortilly so šošovicovým curry (s kupovaním rajčín v supermarkete radšej počkajte, chutia väčšinou dosť zle)

ak máte niekde blízko Foxford, zabehnite si na tento perfektný tofu šalát!!

ovsené lievance patria k mojim obľúbeným raňajkám

kuriatka na paprike a krúpy

veggie pizza

špenátová omeleta


Ak máte tipy na nejaké super recepty, budem rada, keď sa o ne podelíte! :)

  • Share:

You Might Also Like

0 comments from you ♥

thank you for your comments!