Powered by Blogger.

AKO SME IŠLI NA VÝLET DO PRIBYLINY

by - 11:24:00

V piatok ráno sme sa s celou našou triedou stretli na vlakovej stanici. Pri nohách cestovná taška, na chrbte ruksak a po dlhej dileme na nohách nakoniec krátke nohavice (veď vo vlaku býva vždy teplo). Všetci (vrátane tých, ktorí majú fóbiu z nastupovania do vlaku) sme sa pousádzali na svojich miestach a vybalili si obložené chleby/rožky, krížovky, knihy, cookiesky, cukríky a výlet sa nám mohol začať! (poznámka. vyhýbajte sa záchodom vo vlaku. ale to už asi viete.)

WP_20170624_15_35_25_Pro

Ubytovanie. Bývali sme v Private Pallo v Pribyline. Ubytovanie bolo vynikajúce (až na pár detailov). Bývali sme v dvoch domoch. Každá izba mala svoju kuchynku, kúpeľňu. Vo väčšom dome mali aj balkóny a obrovskú spoločenskú miestnosť s ďalšou veľkou kuchyňou aj s obrovskými hrncami ako z vývarovne. Dvor bol obrovský, vybláznili sme sa na trampolíne, s loptami a jedávali v altánku.

IMG_7070

Jedlo. Narozdiel od minulých výletov, kam sme si už z domu priviezli cukiny, kečupy, polievky, konzervy, atď., tento rok sme sa spoliehali na miestne potraviny. Jednota bola hneď v prvý večer našou spásou a kuchyňu sme rýchlo zaplnili pečivom, konzervami s tuniakom, sáčkovými polievkami, sladkosťami, kečupom, syrom, šunkou a všetkými základnými aj nezákladnými potravinami. V miestnom malom obchodíku sme si potom kúpili aj Hyza kuracie prsia (product placement) a vyriešili večeru aj obed tak, ako sa patrí.

4

Skanzen v Pribyline. Jeden deň sme vyplnili návštevou Múzea liptovskej dediny, ktorý ja osobne poznám už snáď naspamäť. Ak ste ale milovníkom takých pekných starých domčekov a slovenskej kultúry, určite tam raz zavítajte. Potom sme sa prešli Račkovou dolinou až k Hotelu Orešnica, kde sme sa konečne naobedovali. Výber tam nebol bohvieaký, ale jedlo bolo fajn.

Večer sa niektorí vybehli pozrieť na oslavu svätojánskej noci, kde bolo vraj najväčším zážitkom pivo zdarma.

41

Vyšlo nám naozaj skvelé počasie a v poslednom čase sa mi oblasť Nízkych aj Vysokých Tatier páči čoraz viac a viac. Máme tu na Slovensku ozaj pekné miesta.

You May Also Like

2 comments from you ♥

thank you for your comments!