Powered by Blogger.

A ty veríš na Mikuláša ?

by - 19:27:00

"A ty veríš na Mikuláša, Ivka?"
"Fakt ne. A ty?"
"Ani ja nie."

Vypočula som si dnes takýto krátky rozhovor dvoch asi 10-ročných dievčat. Ja som na Mikuláša verila dlho predlho, hlavne, keď večer som si umyla čižmy, prázdne položila pod okno a ráno som sa prebudila do sveta čižiem plných sladkostí. Najviac ma vždy vedeli potešiť polkilové muesli so sušenými jahodami a kúskami bielej čokolády. Najpamätnejší mikulášsky darček z čias, kedy som na ozajstného Mikuláša verila, bol modrý peračník s Mackom Pooh. Pár rokov dozadu to bolo obrovské balenie s džúsmi Capri-Sonne, ktoré síce ovocie asi ani nevideli, ale chutia najlepšie! 

Dnešný Mikuláš bol skvelý. Rada dostávam, ešte radšej rozdávam (aj keď s tým som sa až tak nepotrápila. prepáčte a ďakujem všetkým dobrým dušiam, od ktorých som niečo dostala!). A každá reakcia "neďakuj mne, to ti doniesol Mikuláš" na moje ďakujem, ma rozosmiala.

DSC_4857

Popravde, stále som unavená a nervná z toho, že domov chodím za tmy, predo mnou nepríjemná vidina ešte nepríjemnejších písomiek. Takisto by som chcela v pokoji ísť a nakúpiť darčeky, ale času nieto, takže s niečím som sa spoľahla na online nakupovanie, čakám na balíčky (alebo momentálne skôr len na prijatie platby) a zháňam vianočný sveter. Tieto Vianoce mám tak super všetky darčeky premyslené, dokonca aj ich balenie, len kiežby mi táto idealizácia aj vyšla. Ako sa darí vám ? :)

You May Also Like

6 comments from you ♥

 1. Tip na starsiu - ale stale dobru - vianocnu komediu: http://www.csfd.cz/film/17459-vanocni-prazdniny/prehled/

  ReplyDelete
 2. keď som sa od (zlých) spolužiakov v škole dozvedela, že Ježiško, Mikuláš a teda ani Zúbková víla nejestvujú, zlomilo mi to srdce a už som nikdy nebola ako predtým :D veriť v nich bola jedna z najkrajších vecí na detstve a nesmierne rada by som sa k tomu vrátila! na vianočné svetre skús pozrieť do Lindexu, i keď sama veľmi dobre viem, že nájsť ten správny je boj ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 3. Super článek, já si ani nepamatuju do kdy jsem věřila :-) Jinak máš super blog a začínám tě sledovat ;-) Tak když budeš chtít, můžeš se mrknout ke mě na blog a také se stát pravidelným čtenářem.

  www.jdeocestu.blogspot.cz

  ReplyDelete
 4. Na darčeky som ešte veľmi nemala čas aj keď priznám sa, že stále premýšľam nad tým, že čo by som si priala a asi to budú prvé Vianky bez nejakého mnou očakávaného darčeka. :)

  www.thefashiontwiins.blogspot.sk

  ReplyDelete
 5. Zrovna jsem mamce říkala, jak je to takové smutné.. Už to není ten pocit, když jsi věřil na Mikuláše nebo Ježíška, dětství je to nejkrásnější.. <3

  ReplyDelete
 6. Tiež som verila na Mikuláša poriadne dlho a každý rok som sa na tento deň tešila! Pre mňa bolo vždy tým najlepším darčekom Kinderko; raz som sa dokonca rozplakala, keď som si ho tam nenašla :D
  Prajem krásne sviatky ♥
  CAROLINE

  ReplyDelete

thank you for your comments!